Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza
MENU STRONY
Nasza szkoła
  STRONA GŁÓWNA
  REKRUTACJA
  HISTORIA SZKOŁY
  LOKALIZACJA
  NAUCZYCIELE
  UCZNIOWIE
  GALERIA
  BAZA ZADAŃ
  PROJEKT EDUKACYJNY
  DORADCA ZAWODOWY

Informacje
  PRAWO SZKOLNE
  PLAN LEKCJI
  PODRĘCZNIKI
  KALENDARZ
  ZAJĘCIA DODATKOWE
  KONKURSY
  IMPREZY
  DIAGNOZY
  WYCIECZKI
  DZIAŁANIA INTEGRACYJNE
  KONTAKT
  REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH
  SZUKAJ

Zainteresowania
  E-TWINNING
  WYMIANY MIĘDZYNARODOWE

Graffiti
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Witamy
Strona nie działa poprawnie na przeglądarce Internet Explorer starszej niż wersja 8
Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza
ul. Komisji Edukacji Narodowej 1
66-300 Międzyrzecz
tel: 095 741 18 46

http://bip.wrota.lubuskie.pl/g2_miedzyrzecz/

http://www.dziennik.librus.pl/

e-mail szkoły: sekretariat-g2@wp.pl

e-mail pedagoga E. BIAŁUGA: pedagog@g2.na15.pl

e-mail admina strony: g2.miedzyrzecz@interia.eu

GPS N 52.443489°, E 15.564843°
DEN 2016

Obejrzyj fotorelację z obchodów Dnia Edukacji Narodowej

UWAGA KONKURS!
ZAJĘCIA FOTOGRAFICZNE

Zapraszamy wszystkich chętnych,
którzy chcą z nami bawić się fotografią

Otrzęsiny 2016

Obejrzyj fotorelację z otrzęsin klas I

UWAGA TROPICAL ISLAND
Zakończenie klas 3 - 2016

Obejrzyj fotorelację z uroczystości zakończenia roku klas III

Dzień Sportu 2016 - zdjęcia

Obejrzyj fotorelację z obchodów Dnia Sportu.

Dzień Sportu 2016 - filmiki
Finał Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej Chłopców - krótki fragment 360 stopni. Możesz obracać przy pomocy myszki i zmienić widok.Finał Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt - krótki fragment 360 stopni. Możesz obracać się przy pomocy myszki i zmienić widok.

Projekt polsko-niemiecki "Uwolnij Głos - w świecie musicali" 01-04.06.2016
Obejrzyj galerię projektu polsko-niemiecki "Uwolnij Głos - w świecie musicali" 01-04.06.2016
UWOLNIJ KSIĄŻKĘ


ŚWIĘTO WOLNYCH KSIĄŻEK
Już po raz trzeci nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji UWALNIANIA KSIĄŻEK, która w naszym kraju będzie odbywać się w czerwcu po raz trzynasty!
Jeżeli macie w domu przeczytaną i już niepotrzebną książkę (ale niezniszczoną), podzielcie się nią z innymi.
Do 7 czerwca 2016 r. przynieście takie książki do biblioteki szkolnej. Już 10 czerwca br. Podchodząc do naszego stanowiska na 1 piętrze, będziecie mogli wybrać taką, która się Wam spodoba i którą zechcecie przeczytać!
W ten sposób uwolnicie książki!
Celem akcji realizowanej w ramach projektu edukacyjnego jest udowodnienie, że sztuka czytania pozostaje wiecznie żywa, że książka odgrywa jedną z ważniejszych ról w rozwoju ludzkości. Dlatego też zachęcamy do dzielenia się dobrem, które posiadamy, gdyż nie samo posiadanie daje wewnętrzne spełnienie, a właśnie dzielnie się...
CZYTANIE WARTE ZACHODU
CZYTANIE WARTE ZACHODU

25 maja br. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim nastąpiło uroczyste podsumowanie wyników III edycji Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego CZYTANIE WARTE ZACHODU dla uczniów gimnazjów województwa lubuskiego.
Konkurs jest niełatwy, trwa kilka miesięcy i przebiega w trzech etapach. Pierwszy etap, szkolny, do którego przystąpiło w prawie pięćdziesięciu gimnazjach ok. 400 uczestników, polega na wykazaniu się znajomością treści dziesięciu obowiązkowych wskazanych przez organizatorów tekstów literackich, które nie są lekturami szkolnymi. Do etapu drugiego z całego województwa zakwalifikowało się 77 uczniów. Musieli zmierzyć się oni z pisemną realizacją jednego z pięciu tematów prac, w których nie tylko należało wykazać się umiejętnością interpretacji przeczytanych tekstów, ale też kreatywnością, twórczym odczytaniem utworów, umiejętnością poprawnego pisania różnorodnych form wypowiedzi. Odpowiednią ilość punktów wymaganych, aby dostać się do ustnego finału, uzyskało już jedynie 27 gimnazjalistów.
Etap ustny to dla większości najbardziej stresujący sprawdzian. Uczniowie odpowiadają na pytania związane z treścią i problematyką utworów przed dwiema komisjami, składającymi się głownie z nauczycieli języka polskiego ze szkół ponadgimnazjalnych w Gorzowie Wielkopolskim. Wyniki finału zależą więc od szczęścia w losowaniu, umiejętności swobodnego i poprawnego wypowiadania się, ale przede wszystkim od umiejętności odczytania tekstów, ich zrozumienia i twórczego odbioru, o czym rozmawiają z członkami komisji.
O tym, że czytanie jest warte zachodu, nie trzeba od lat przekonywać wielu uczniów Gimnazjum nr 2 im. A. Mickiewicza w Międzyrzeczu. Jak co roku, tak i tym razem uczniowie „Dwójki” pokazali, że nie są gorsi od swoich rówieśników z innych szkół w województwie. Dwoje uzyskało tytuł laureatów: Aleks Madzelan (II lokata) oraz Weronika Utrata, a jeden – Kacper Babiak – wrócił z zaświadczeniem o tytule finalisty. Wszystkimi wyróżnionymi opiekowała się nauczycielka języka polskiego, Małgorzata Matczak.
Organizatorzy, czyli Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza Oddział w Gorzowie oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny przygotowali dla laureatów i finalistów liczne nagrody i niespodzianki, a wręczone przez Panią Ewę Rawę, Lubuskiego Kuratora Oświaty, który od trzech lat objął patronat nad konkursem, zaświadczenia o uzyskanych tytułach uprawniają nagrodzonych do otrzymania dodatkowych punktów rekrutacyjnych przy przyjęciu do szkół ponadgimnazjalnych.
Cieszymy się, że czytanie wśród młodzieży jest jeszcze popularne, mimo że w dzisiejszym społeczeństwie książka coraz częściej zostaje wyparta przez dążące do skrótowości teksty obrazkowe, co związane jest z wszędzie panującym Internetem, modą na telefony komórkowe, tablety itp. nowinki techniczne, które coraz mocniej uzależniają korzystających i coraz bardziej odciągają od literatury sensu stricte. Dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Biblioteki Klubu Garnizonowego w Międzyrzeczu za współpracę oraz pomoc w dotarciu do tekstów, których czasami jedynie pojedyncze egzemplarze można odszukać na terenie naszego miasta. Pamiętajmy, że książki „kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego nie żądając w zamian”, „są niczym ogród, który można włożyć do kieszeni”.


Weronika, Kacper i Aleks

Uczniowie Międzyrzeckiej „Dwójki” w towarzystwie Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz organizatorów konkursu
Strona 1 z 15 1 2 3 4 > >>
WIRTUALNY SPACER
WIRTUALNY SPACER
Reklama

KARMIMY PSIAKI

SZKOŁA Z KLASĄ

Szkoła bezpiecznego internetu

Dziennik LIBRUS

Góra Grosza

e-Twinning

Gimnazjum nr 2

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion

PNWM

Najlepszy darmowy CMS

PRO EUROPA VIADRINA

Międzyrzecz

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

SPONSOR MATUSZCZAK

SPONSOR SGB

Spielbau - Partner

MISATO PARTNERSKIE BAD FREIENWALDE

SPONSOR PIZZERIA MAFIA

SPONSOR EWE

MOK

FIRMA USŁUGOWA MENTOR

PIEKARNIA ROJEK

Heidecke Bud-Drew-Bauelemente Sp. z o.o.

Cytat..
"Nic tak nie tworzy przyszlosci jak marzenie." - WIKTOR HUGO
Flash Zegar
WARTO CZYTAĆ


Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Uruchomiono 04.12.2008 przez Bzycerz