Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza
MENU STRONY
Nasza szkoła
  STRONA GŁÓWNA
  REKRUTACJA
  HISTORIA SZKOŁY
  LOKALIZACJA
  NAUCZYCIELE
  UCZNIOWIE
  GALERIA
  BAZA ZADAŃ
  PROJEKT EDUKACYJNY
  DORADCA ZAWODOWY

Informacje
  PRAWO SZKOLNE
  PLAN LEKCJI
  PODRĘCZNIKI
  KALENDARZ
  ZAJĘCIA DODATKOWE
  KONKURSY
  IMPREZY
  DIAGNOZY
  WYCIECZKI
  DZIAŁANIA INTEGRACYJNE
  KONTAKT
  REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH
  SZUKAJ

Zainteresowania
  E-TWINNING
  WYMIANY MIĘDZYNARODOWE

Graffiti
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
CZYTANIE WARTE ZACHODU
CZYTANIE WARTE ZACHODU

25 maja br. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim nastąpiło uroczyste podsumowanie wyników III edycji Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego CZYTANIE WARTE ZACHODU dla uczniów gimnazjów województwa lubuskiego.
Konkurs jest niełatwy, trwa kilka miesięcy i przebiega w trzech etapach. Pierwszy etap, szkolny, do którego przystąpiło w prawie pięćdziesięciu gimnazjach ok. 400 uczestników, polega na wykazaniu się znajomością treści dziesięciu obowiązkowych wskazanych przez organizatorów tekstów literackich, które nie są lekturami szkolnymi. Do etapu drugiego z całego województwa zakwalifikowało się 77 uczniów. Musieli zmierzyć się oni z pisemną realizacją jednego z pięciu tematów prac, w których nie tylko należało wykazać się umiejętnością interpretacji przeczytanych tekstów, ale też kreatywnością, twórczym odczytaniem utworów, umiejętnością poprawnego pisania różnorodnych form wypowiedzi. Odpowiednią ilość punktów wymaganych, aby dostać się do ustnego finału, uzyskało już jedynie 27 gimnazjalistów.
Etap ustny to dla większości najbardziej stresujący sprawdzian. Uczniowie odpowiadają na pytania związane z treścią i problematyką utworów przed dwiema komisjami, składającymi się głownie z nauczycieli języka polskiego ze szkół ponadgimnazjalnych w Gorzowie Wielkopolskim. Wyniki finału zależą więc od szczęścia w losowaniu, umiejętności swobodnego i poprawnego wypowiadania się, ale przede wszystkim od umiejętności odczytania tekstów, ich zrozumienia i twórczego odbioru, o czym rozmawiają z członkami komisji.
O tym, że czytanie jest warte zachodu, nie trzeba od lat przekonywać wielu uczniów Gimnazjum nr 2 im. A. Mickiewicza w Międzyrzeczu. Jak co roku, tak i tym razem uczniowie „Dwójki” pokazali, że nie są gorsi od swoich rówieśników z innych szkół w województwie. Dwoje uzyskało tytuł laureatów: Aleks Madzelan (II lokata) oraz Weronika Utrata, a jeden – Kacper Babiak – wrócił z zaświadczeniem o tytule finalisty. Wszystkimi wyróżnionymi opiekowała się nauczycielka języka polskiego, Małgorzata Matczak.
Organizatorzy, czyli Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza Oddział w Gorzowie oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny przygotowali dla laureatów i finalistów liczne nagrody i niespodzianki, a wręczone przez Panią Ewę Rawę, Lubuskiego Kuratora Oświaty, który od trzech lat objął patronat nad konkursem, zaświadczenia o uzyskanych tytułach uprawniają nagrodzonych do otrzymania dodatkowych punktów rekrutacyjnych przy przyjęciu do szkół ponadgimnazjalnych.
Cieszymy się, że czytanie wśród młodzieży jest jeszcze popularne, mimo że w dzisiejszym społeczeństwie książka coraz częściej zostaje wyparta przez dążące do skrótowości teksty obrazkowe, co związane jest z wszędzie panującym Internetem, modą na telefony komórkowe, tablety itp. nowinki techniczne, które coraz mocniej uzależniają korzystających i coraz bardziej odciągają od literatury sensu stricte. Dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Biblioteki Klubu Garnizonowego w Międzyrzeczu za współpracę oraz pomoc w dotarciu do tekstów, których czasami jedynie pojedyncze egzemplarze można odszukać na terenie naszego miasta. Pamiętajmy, że książki „kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego nie żądając w zamian”, „są niczym ogród, który można włożyć do kieszeni”.


Weronika, Kacper i Aleks

Uczniowie Międzyrzeckiej „Dwójki” w towarzystwie Lubuskiego Kuratora Oświaty oraz organizatorów konkursu
Święta majowe 2016

Obejrzyj fotorelację z obchodów Świąt majowych.

Zaproszenie
NASI LAUREACI 2016


We wtorek 12 kwietnia odbyło się uroczyste rozdanie laureatów w Filharmonii Gorzowskiej. Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami opiekunami, którzy w dużej mierze przyczynili się do tego, aby ich podopieczni uzyskali takie wysokie wyniki.
Zanim rozpoczęła się ceremonia, przed gośćmi zaprezentowały się grupy artystyczne, które uświetniły wydarzenie, jednocześnie w wyjątkowy sposób prezentując owoce pracy swoich pasji. Następnie odbyło się właściwe wręczenie laureatom zaświadczeń Lubuskiego Kuratora Oświaty - wśród z nich znaleźli się Bartosz Judek z klasy IIIA (laureat z geografii i matematyki), Aleks Madzelan z klasy IB (laureat z historii) oraz Aleksander Ciślak z klasy IIIB (laureat z języka polskiego). Nie pominięto także nauczycieli, którzy otrzymali specjalne dyplomy za poświęcony czas i trud włożony w przekazaniu wiedzy rozszerzającej program. Wyróżnienia otrzymali pani Maria Antonowicz, pan Janusz Polak, pan Piotr Kruk i pani Grażyna Korowacka.
Taka liczba zdobytych laureatów przez uczniów naszej szkoły jest szczególnym osiągnięciem i uświetnieniem imienia naszego gimnazjum.

Aleksander Ciślak
Konkursy przedmiotowe 2016
DZIEŃ ROLNIKA 2016

Obejrzyj fotorelację z DNIA ROLNIKA.

WIOSNA W UE 2016

Obejrzyj fotorelację z Turnieju Wiosna w Unii Europejskiej.

Turnieje integracyjne
Gimnazjum nr 2 im. A. Mickiewicza w Międzyrzeczu zorganizowało piłkarski oraz siatkarski turniej integracyjny.W dniach 17.12.2015r. oraz 03.03.2016r. Gimnazjum nr 2 im. A. Mickiewicza w Międzyrzeczu było organizatorem turnieju siatkówki „Razem” oraz turnieju piłki nożnej „Trzej przyjaciele z boiska”. Głównym celem rozgrywek była promocja zdrowego stylu życia wśród uczniów szkół gminy Międzyrzecz, popularyzacja siatkówki oraz piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży oraz integracja międzyszkolna.
W turniejach brały udział szkoły podstawowe Gminy Międzyrzecz oraz uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr2. Rozgrywki miały formę zawodów integrujących dzieci z różnych szkół. Zespoły składały się z uczniów szkół podstawowych do których losowo dobierani byli uczniowie z pierwszej klasy gimnazjum. Znakomicie sprawdziła się taka forma zawodów o czym świadczyła świetna atmosfera, zaangażowanie uczestników oraz wysoki poziom sportowy prezentowany przez szkoły. Zespoły które znalazły się na podium zostały uhonorowane medalami a najlepsi oraz wyróżnieni zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe koszulki. Organizatorzy dziękują szkole podstawowej nr 2, nr 3, nr 4, oraz szkole z Bukowca za udział w turniejach i liczą na ich udział w kolejnych edycjach zawodów sportowych a kolejną organizowaną imprezą będą biegi na orientację.
Łukasz Iwiński
Follow Liner - Projekt edukacyjny
DZIEŃ DRESA 2016

Obejrzyj fotorelację z obchodów dnia dresa.

REPREZENTANCI 2016
Reprezentanci Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza w Międzyrzeczu w Finałach Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych oraz dane dotyczące innych gimnazjów w powiecie.
Strona 3 z 16 < 1 2 3 4 5 6 > >>
WIRTUALNY SPACER
WIRTUALNY SPACER
Reklama

KARMIMY PSIAKI

SZKOŁA Z KLASĄ

Szkoła bezpiecznego internetu

Dziennik LIBRUS

Góra Grosza

e-Twinning

Gimnazjum nr 2

Polski Oficjalny Support PHP-Fusion

PNWM

Najlepszy darmowy CMS

PRO EUROPA VIADRINA

Międzyrzecz

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

SPONSOR MATUSZCZAK

SPONSOR SGB

Spielbau - Partner

MISATO PARTNERSKIE BAD FREIENWALDE

SPONSOR PIZZERIA MAFIA

SPONSOR EWE

MOK

FIRMA USŁUGOWA MENTOR

PIEKARNIA ROJEK

Heidecke Bud-Drew-Bauelemente Sp. z o.o.

Cytat..
"Marnosc nad marnosciami i wszystko marnosc" - KOHELET
Flash Zegar
WARTO CZYTAĆ


Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Uruchomiono 04.12.2008 przez Bzycerz