Jarmark Bożonarodzeniowy 2013
Dodane przez bzycerz dnia Styczeń 15 2014 13:10:55

21 grudnia 2013 roku młodzież Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza uczestniczyła
w wycieczce do Berlina na Jarmark Bożonarodzeniowy.
Wyjazd ten był dla dwóch osób z naszej szkoły główną nagrodą w konkursach wiedzy
o krajach niemieckojęzycznych i wiedzy o krajach anglojęzycznych. Uczniowie w napięciu oczekiwali ogłoszenia wyników właśnie ze względu na wygraną. Nie co dzień przecież zdobyć można w konkursie wycieczkę zagraniczną! Cała sprawa stała się możliwa dzięki organizatorom i przede wszystkim sponsorom – firmie Mentor, która sfinansowała wycieczkę zwycięzcy konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz dzięki p. Markowi Pawliszakowi – fundatorowi nagrody dla zdobywcy I miejsca w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych.
Testy nie były łatwe! Składały się z wielu pytań z różnych dziedzin dotyczących każdego kraju niemiecko i anglojęzycznego.
Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych wygrała Marita Pigłowska z kl. 3e, a konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych Zuzanna Dynowska z kl. 2a.
Znajomość języków obcych jest dziś bardzo ważna. Jest ona kluczem do lepszej przyszłości, do kontaktu z wielorakością i różnorodnością kultur świata. Daje niezliczoną ilość korzyści i niezapomnianych wrażeń. O tym zwycięzcy naszych zmagań przekonali się 21 grudnia w czasie wycieczki do Berlina.
Dziękujemy bardzo za wsparcie sponsorom, a przede wszystkim uczestnikom konkursów
za zaangażowanie.

Organizatorki zawodów: Joanna Kozakiewicz & Sylwia Karpińska

Przeczytaj także artykuł o wyjeździe


Rozszerzona zawartość newsa